Bez rukou se neobejdeme, měli bychom je proto vhodně chránit

Ať už pracujete manuálně s čímkoli, tak jisté je, že při práci potřebujete své ruce náležitě chránit, aby nedošlo k jejich poranění. A tato ochrana by měla vždy adekvátně odpovídat práci, kterou provádíte, její náročnosti a možným rizikům, která z ní vyplývají.

ochranné rukavice

Pokud tedy manipulujete s nebezpečnými chemikáliemi, tak jistě oceníte PVC rukavice anebo rukavice máčené v nitrilu či v latexu, pokud pracujete s horkými předměty, budou se vám hodit tepelně odolné rukavice či rukavice svářecí, anebo pokud své ruce potřebujete obecně chránit před poškozením jako jsou různé odřeniny a zadřené třísky či kovové špony, pak se vám budou hodit rukavice celokožené či kombinované anebo třeba ještě úplně jiné, vždy podle druhu prováděné činnosti.

práce se dřevem

Důležité však je, abyste měli k dispozici dostatek typů kvalitních pracovních rukavic , ze kterých si můžete vybrat právě ty, které potřebujete. Tím spíše, pokud zaměstnáváte pracovníky, kteří pracují v rizikovém prostředí, tak pak je jednoznačně musíte vybavit kvalitními ochrannými pracovními pomůckami, aby nedošlo k ohrožení jejich zdraví, protože nikdo nikdy neví, co se může i z takové menší odřeniny či popáleniny vyvinout. A všichni naopak moc dobře víme, že zdraví máme jen jedno, a proto je důležité jej chránit.

ochranná kombinéza

Neváhejte proto vždy využívat odpovídající ochranné pracovní pomůcky, a to i v případě, že se třeba chystáte na práci na zahradě, kde se vám zdánlivě nemůže nic stát. Ovšem i při takovém pletí, okopávání anebo štípání dřeva si můžeme přivodit nepříjemný úraz týkající se našich rukou.