Technika

Potomci budoucnosti


Pokrok postupuje neuvěřitelným tempem a stále zrychluje. Jste milovníci novinek a technologií? Podívejme se na očekávané novinky roku 2018.
roboti na planetě.jpg

Smart kufry FordwardX CX-1

Častí cestovatelé určitě znají ten nepříjemný pocit nejistoty, když odevzdávají svá zavazadla k letištní přepravě. Od té chvíle Vám totiž nezbývá nic jiného než doufat, že kufr dorazí v pořádku a hlavně do té samé destinace, jako vy. Tyto chytré kufry, předvedené na veletrhu v Las Vegas, následují svého majitele (už žádné vláčení těžkých zavazadel), rozeznávají jeho obličej a vyhýbají se sami překážkám. Ke kufru dostane majitel také chytré hodinky, kde je možnost pohyb kufru sledovat.

Nejásejme ale předčasně- hlavně, pokud se jedná o rozeznávání obličeje. Stačí si jen vzpomenout na iPhone X a jeho superschopnost dle obličeje odemknout mobil i naprosto cizímu člověku. Je to snad pouze otázkou času, kdy si kufr „usmyslí“ následovat podobného jedince, jako je jeho majitel, a tak místo na Maltu poletí kufr do Baltu…
úspěch a počítačová hra.jpg

Sluchátka Nura

Další novinka zní už o něco příznivěji. Sluchátka se během první minuty přehrávání nakalibrují přesně na Vaše uši (sledujíc frekvenci odezvy Vašich ušních bubínků) a jeho výrobce tvrdí, že požitek z hudby nikdy nebyl lepší.

Pokud budeme vyloženě hledat, kde by se mohl vyskytnout problém, nemusíme hledat dlouho. Stačí malá chyba kalibrovacího systému a místo požitku z hudby budete mít spíše pocit, že jste buď už ohluchli, nebo naopak- že pokud jste po tomhle neohluchli, bude to zázrak.
smart hodinky.jpg

 Samsung The Wall

Na závěr trochu známější značku. Samsung pro Vaši domácnost přináší technologii kina– a to doslova. Společnost představila ultratenkou televizi o úhlopříčce téměř 4 metrů (3 metry a 70 centimetrů, abychom byli přesní). Samozřejmě, že čím větší je obrazovka, tím horší je udržet kvalitu obrazu v komfortní zóně a tak je využita MicroLED technologie, která se využívá právě v kinech.

A na kterou novinku se třesete Vy?

Mohlo by se vám také líbit...