Kultura

Pohádkové příběhy pro dospělé

Na začátku nového vztahu si vždycky připadáme, že prožíváme lásku jako z filmu. Po čase ale je všechno často jinak. Tak to ale je a takový je život. My ho jen musíme brát takový jaký je. Zvláště pak ženy ale rády sledují příběhy filmové, ve kterých vše končí šťastně jako v pohádkách. Zkrátka žili šťastně až do smrti. Podle romantických filmů sice žít nemůžeme, dívat se ale ne ně a tak trošku snít je dovoleno. Máte také rádi romantické filmy? Tyhle rozhodně nevynechejte, jsou to naprosté klasiky, u kterých nezůstane jedno oko suché.
loučení u vlaku
·         Láska nebeská (2003) – vánoční klasika, kterou si Britové pouštějí místo vánočních pohádek. A ona to vlastně takové pohádka je, i když spíš pro dospělé. Hit, který si dostal celý svět a naprosto oprávněně by měl vidět každý z nás. Není totiž jen o tom veselém, i když nakonec všechno dobře dopadne.
·         Terapie láskou (2012) – ukázka toho, jak to může dopadnout, i když už vůbec nedoufáme ve šťastný konec. Tento film si prostě zamilujete.
růže na knihách
·         Deník Bridget Jonesové (2001) – konečně romantika, která je skutečná. Žádné naivní konce ani láska jako trám. Humor i nadsázka v podání nezdolné smolařky, která si vždy ví rady a z žádného trapasu se rozhodně nesloží. Film, který inspiroval mnoho žen po celém světě, se právem dočkal dalších dvou pokračování a každé z nich je stejně dobré jako první díl. Mnoho žen se v hlavní hrdince vidí, a proto je film tak moc oblíbený. Možná i proto, že hlavní hrdinka není žádná dokonalá kráska, které se všechno daří. Zkrátka romantika, která se dokonale přibližuje reálnému životu.
láska na molu
·         Zápisník jedné lásky (2004) – krásný příběh lásky, která je osudem velmi zkoušená. I tak si nakonec cestu k sobě hrdinové najdou, i když to nebude jen tak. Tady si pobrečíte zaručeně.
·         Pretty woman (1990) – klasika, kterou zná úplně každá žena. A taky každá chtěla alespoň někdy nechvíli být jako hlavní hrdinka. Pohádkový příběh pro dospělé jako z učebnice. Nic co by se normálně dělo, ale i když nikdy nevíte, že? Každopádně za zhlédnutí film určitě stojí.

Mohlo by se vám také líbit...