Internet

Internetové kalkulačky jako zdatný pomocník

Internet nám pomáhá každý den. Pokud hledáme spoj, podíváme se na internet, stejně tak většinu zboží nakupujeme v současné době online. Využíváme ho na všech různých platformách. Na počítači, notebooku, tabletu i chytrém telefonu.

Využíváme ho k získávání informací, komunikaci i k zábavě. A mimo jiné také k počítání. No vážně. Jednou z nejvíce využívaných služeb jsou nepochybně kalkulačky všeho druhu. Potřebujete si spočítat, kdy půjdete do důchodu nebo jakou budete mít podporu v nezaměstnanosti? A to rozhodně není všechno.

 modrá obrazovka

Pojďme se podívat, které kalkulačky jsou nejoblíbenějších

1.      Čistá mzda – určitě nejvíce používanou službou je tato. Když hledáte novou práci, první, co Vás zajímá je přepočet hrubé mzdy na čistou. Jiné číslo vyjde, když nemáte děti, jiné, když pobíráte daňové zvýhodnění.

2.      Podpora v nezaměstnanosti – když přijdete o práci, tak Vás samozřejmě zajímá, na kolik peněz máte od státu nárok a po jak dlouhou dobu.

3.      Příspěvek na bydlení – pokud Váš plat nestačí, chcete určitě vědět, zda dosáhnete na příspěvek, který nízký plat alespoň částečně dokáže vykompenzovat.

4.      Nezabavitelné minimum – pokud Vám hrozí exekutor, určitě Vás zajímá, kolik peněz Vám mohou vzít a kolik Vám musí nutně nechat.

5.      Důchodové kalkulačky – v tomto ohledu Vás zajímají především dvě věci. V kolika letech můžete odejít do zaslouženého odpočinku? Jak vysokou rentu budete pobírat?
výběr zboží na tabletu

6.      Půjčky, hypotéky – pokud si chcete půjčit peníze, nebo refinancovat již stávající půjčky, můžete si vše zjistit, abyste věděli, za jakých okolností je to výhodné a za jakých už nikoli.

7.      Nemocenská – onemocněli jste? Zajímá Vás zřejmě, kolik peněz budete ve ztrátě oproti běžné výplatě. Není nic snadnějšího.

8.      Energie – máte pocit, že Váš poskytovatel energií je příliš drahý? Můžete velmi snadno porovnat úhrady od konkurenčních firem a vybrat si tu nejlevnější.

Mohlo by se vám také líbit...