Životní styl

BDSM není hra

Ano, film z úvodníku tohoto článku byl o BDSM. Nebo lépe řečeno byl jim lehce inspirován. Co to vlastně je to BDSM. Tyhle čtyři písmena jsou zkratkou. A jsou zkratkou tří dvojic kategorií, principů. BD znamená bondage a disciplína. Volně přeloženo svazování a poslušnost. DS má význam v dominanci a submisi. Jde o roli partnerů. Jeden dominantní vychovává, cvičí submisivního. A SM je sadismus a masochismus. Tady jde o působení a přijímání bolesti. BD + DS + SM dává dohromady výše uvedenou záležitost. Vyznavači BDSM jsou jiní, než je majoritní zastoupení ve společnosti. Odhaduje se, že asi jen 10-11 procent populace inklinuje k této záležitosti a jen kolem 5–6 % BDSM aktivně praktikuje. Příznivci BDSM ty ostatní označují za Vanilky a všeobecně si myslí, že jejich sexuální život musí být nudný.
pouta sm
O co tedy jde? Jde o uspokojení vlastní osobnosti. Někdo cítí že chce někoho ovládat, jiný má rád bolest. Někdo si libuje, když partnera může promyšleně spoutat, jinému dělá dobře poslouchat jakékoliv příkazy. Zdůrazňuji ono „jakékoliv“. Prostě lidé BDSM pozitivní, nemohou za svou osobnost. Jsou takoví. Pokud nemají to štěstí a nepotkají správného partnera, dokáží vcelku normálně svůj život přežít. Vždy jim ale bude něco chybět. To je zřejmě i důvod, proč jinak průměrný film, bez bůhvíjaké zápletky a bez skvělých hereckých výkonů pobláznil celý svět. Ne, opravdovým vyznavačům BDSM moc nepřinesl. Byl na ně příliš „vanilkový“. Oslovil především ty, co o tomto světě sní, a ještě ho nepoznali.
spoutaná žena
Symbolem BDSM je trojná monáda. Je to obdoba symboliky Jing Jang, jen je tam o jeden princip navíc. Zastupuje ony tři principy popisované v prvním odstavci článku. S touto symbolikou se vyrábějí šperky, někteří příznivci si ji nechají třeba i vytetovat. Intimnějším symbolem a dá se říci přímo potvrzením role BDSM jsou obojky. Submisivně založené ženy (subinky), hlavně ty odvážnější, jej hrdě nosí i na veřejnosti. Ne, určitě nikoho nepohoršují. Tyto obojky se velice snadno spletou se šperkem, náhrdelníkem. Neznalý věci, nic nepozná.

Mohlo by se vám také líbit...