Internet

Na počítači se s internetem pracuje přece jen lépe

Ne, neumíme si představit, že by náš domácí počítač nebyl připojen k internetu. Proč bychom potom počítač vlastnili? Mnozí lidé mají totiž počítač, jen jako prostředníka k připojení na síť. Pokud tedy nevlastní chytrý telefon, nebo tablet.
focení blondýny.jpg

K čemu je ale takový internet dobrý?

Ne, není možné, že na svém počítači nemáte připojení k internetu! Myslíte si, že jsou to zbytečné peníze za provoz internetu, když jej máte v chytrém telefonu? A to se Vám na tak malém displeji, v porovnání s obrazovkou PC, pracuje doma dobře?

Tak popořádku! Zkusme to shrnout!

·         Určitě je prvořadou úlohou každého internetu poskytnout volbu komunikace, jako je emailová schránka, Skype, jako typ VoIP, což česky znamená telefonování po internetu. A rozhodně nesmíte zapomenout na sociální sítě. Ty snad v komunikaci vedou. Jak nejste na Facebooku, nebo na Twitteru, jako byste nebyli! I když ten druhý jmenovaný má teď trochu potíže!

·         Dále Vám internet poskytne prohlížení webových stránek v prohlížečích, jako je Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer a jeden z těch nejnovějších Microsoft Edge, který je nástupcem Internetu Explorer ve Windows 10.

·         Poskytne Vám případné nákupy online, ale můžete se také připojit ke vzdálenému počítači. Například si necháte pracovní notebook v kanceláři zapnutý a večer si můžete na svém notebooku pracovat. Z domova. Jen se připojíte ke vzdálené ploše.

·         A nesmíte zapomenout ještě na internetové bankovnictví, které nelze nepochválit za snadné ovládání svých financí z domova.

Ovšem jde také o to, jaké připojení k internetu vlastně máte. Nebo ještě nemáte, ale určitě si jej hodláte pořídit.
pití čaje.jpg

Tak které typy připojení to mohou být?

·         Telefonní linka. Využívá se, tzv. modem.

·         Kabelová přípojka. Signál plachtí po kabelu.

·         Bezdrátové připojení. Známé Wi-Fi, satelitní nebo mobilní síť.

Jde také o rychlost připojení a v neposlední řadě náklady na pořízení a měsíční paušální poplatky, nebo jiný způsob placení. Výhodou pro Vaše potřeby by mohla být Wi-Fi, na kterou připojíte jednak svůj chytrý telefon, a zároveň počítač.

Mohlo by se vám také líbit...