Nákupy

Tajné typy: Jak ušetřit při nákupech

Ceny oblečení se šplhají do závratných výšek a vy tomu jen smutně přihlížíte? Už tomu tak být nemusí! Přinášíme skvělé typy, jak mít šatník plný značkového oblečení, a přitom nakupovat velmi levně.
dívka s taškou

1.      Krok: Prodejte věci, co už nenosíte

Na internetu najdete spoustu bazarů určených primárně k prodeji oblečení či použitých věcí (např. Vinted či Letgo). Na těchto stránkách stačí své oblečení nafotit a zájemci se jen pohrnou.

2.      Krok: Nakupujte levně

Tímto krokem ale není myšleno nákup ve slevách. Výprodeje obchodů můžete sledovat, ale uvědomte si důležitý fakt: prodejce na prodeji nikdy neprodělává.
Výhodnější je proto nakupovat na již zmiňovaných stránkách, kde oblečení prodávají obyčejní lidé. Pokud se vám příčí nosit oblečení, jež měl už někdo jiný, nezoufejte. Najdete tady i kousky zcela nové i s visačkou.
Pozor si dejte pouze na fakt, že i na těchto serverech se snaží někteří lidé vydělávat. Ověřte si, zda oblečení, které prodávají, má opravdu takovou hodnotu.
bruneta na nákupech

3.      Krok: Nakupujte přes čínské servery

Pokud vás trend těchto levných nákupů stále ještě nezasáhl, jste značně pozadu! Nelekejte se prostředí či pochybné kvality. Přes stránky, jako je Aliexpress nebo Wish nakoupíte mnohdy oblečení kvalitnější než v běžných obchodech (které jej stejně v Číně nechávají šít).
Důležité je, umět alespoň trochu anglicky (nebo umět používat překladač). Počítat musíte také s delší dobou dodání, která se pohybuje od čtrnácti dní do měsíce a půl. Jakmile se ovšem v prostředí začnete orientovat, na stránku už nikdy nezanevřete.
Bojíte-li se toho, že oblečení nebudete moci vrátit, ani toto není problém. V případě, že vám oblečení přijde jakkoliv poškozené, přijde vám jiná velikost nebo barva, obchodník vám peníze po zaslání fotodokumentace vrátí. Někteří prodávající dokonce už nabízejí i možnost vrácení.

Mohlo by se vám také líbit...