Životní styl

Ženy to nemají v životě snadné

Muži často řeší, jaké vlastnosti by jejich partnerka měla mít, nebo naopak neměla, rozebírají s kamarády vztahová traumata, problémy a nedostatky, ostatně, v hospodě u piva se vždy vyřeší vše rychle, energicky a naráz. Je prostě blbá, a hotovo. Přitom může jít o docela banální nedorozumění z nedostatku informací. Ženy totiž na rozdíl od mužů žijí v tzv. cyklech. Jejich tělesná schránka je přizpůsobena plození potomstva a musíme si uvědomit, že jde o velmi složitý proces.
děvče v kabátě.jpg
Stěží si my muži dokážeme představit, jaké to je v těle devět měsíců nosit plod – živoucí bytost. V souvislosti s tím se ženské tělo připravuje vždy pravidelně do fáze, kdy je schopné mužské spermie přijmout, a tento proces probíhá ve čtyřech fázích – dynamické, ovulační, premenstruační a menstruační.
podepřená hlava.jpg

Tělesné příznaky menstruační fáze

Mění se tvar těla, které začíná jinak hospodařit s tekutinou, zvětšují se prsy, tělo je jakoby napuchlé, pohyby pomalé a připomínají spíše nemotorného medvídka, než dynamickou a vyzrálou dračici .
Tělo si také žádá dostatek spánku a odpočinku vzhledem k tomu, že jej opouští větší množství krve. Tím pádem je také třeba dodávat živiny ve formě zdravé výživy a s dostatkem tekutin. Namísto sportu se doporučuje raději vysadit.
Do pozadí ustupuje logická mysl, zhoršuje se paměť a analytické myšlení. V tomto období se také nedoporučuje řídit vozidlo a raději to nechat na někom jiném.
Tělesná schránka je nastavena na režim dobíjení a regenerace.

Řiďte se svým pocitem

V této fázi ženy touží být o samotě. Nemají zájem se příliš s lidmi vybavovat, komunikovat a cokoliv řešit. Muži se často diví, že jim jejich jinak milující partnerka vynadá za kdejaký nesmysl, že se k nim chová neurvale, že s ní zkrátka není k vydržení.
krásná tmavovláska.jpg
Jistou výhodu to však má v tom smyslu, že jsou ženy naladěny více na spirituální oblast obrácení se směrem dovnitř – do svého nitra. Často se stává, že mají stavy mysli jakoby sladěné s okolním vesmírem, přichází stav zvýšené intuice. Namísto konání zkrátka přichází stav bytí a meditace.
Ideální je vypnout, vysadit, neřešit minulost a zabývat se pouze přítomností. Hodí se k tomu vonné koupele, četba oblíbené literatury, sledování romantických filmů, komedií, anebo vyjádření uměleckého ducha výtvarnou činností.

Mohlo by se vám také líbit...