Životní styl

Co s volnými dny?


Občas se nám naskytne z nenadání pár dní volna, nejčastěji ve formě prodlouženého víkendu. V takových případech je pak nutné se rozhodnout, jestli budeme trávit tuto mimořádnou dovolenou doma na gauči před televizí nebo vyrazíme někam ven.


dobrodružství


Hory


 


Pokud je hezky a máte to kousek, můžete vyrazit na hory. Hezká příroda kombinovaná s trochou toho pohybuje je přesně to, co člověk potřebuje, pokud je celé dny zavřený někde v kanceláři. Stačí jen zjistit si, v kolik vám jede vlak nebo autobus, obléct se do vhodného oblečení, nazout si pohorky a vyrazit. Po kopcích se můžete toulat sami, nebo vzít partnera, případně kamarády.


 


Sportování


 


Patříte-li mezi milovníky sportování, určitě víte moc dobře jak dny volna dobře zužitkovat. Vyjížďky na kole patří mezi oblíbené kratochvíle většiny rekreačních sportovců, ale co když zrovna nebude příliš hezké počasí? V takovém případě je možné navštívit posilovnu nebo si jít zahrát florbal či fotbálek někam do tělocvičny.


ketiště


Chata


 


V případě, že máte na chalupě nějaké ty resty ve formě nenamalovaného plotu nebo přerostlého trávníku, volno navíc je ideální k tomu, abyste se o to postarali. Samozřejmě, že malování plotu nebo sekání trávy není asi příjemnou záležitostí pro nikoho, ale udělat se to musí. Berte to tak, že jakmile pojedete na chatu příště, už bude vše hotové a vy si budete moci užívat jen a pouze zasloužené pohody.


 


Masáže


 


Dobře provedená masáž je sice poměrně dost bolestivá, hlavně, když se jde opravdu do hlubokých svalových struktur, ale ten pocit uvolnění, který pak následuje, je až neuvěřitelný. Za trochu toho utrpění a nářku to rozhodně stojí. Přes týden však na masáž většinou není čas a víkendy má člověk už obvykle naplánované dopředu. Proto je další jeden či dva volné dny poměrně příhodné. Nesmí se však jednat o volno neplánované. Maséři totiž neberou hned tak někoho na počkání, zvláště ne ti kvalitní, kteří mívají hodně klientů.


 


Mohlo by se vám také líbit...