Ekonomika

Záznam v registru nemusí být vůbec významný

Záznam v registru už vás na lopatky položit nemusí. Od doby, kdy je na finančním trhu dostupná také nebankovní hypotéka, můžete být v klidu. Při jejím sjednání nemusí hrát ani větší záznam v registru velkou roli.

kufr peněz

Hypotéku bez registru můžete získat i se záznamem v registru, nicméně počítejte s tím, že se o váš registr bude nebankovní společnost v každém případě zajímat. Je to důležité jako jakási prevence toho, abyste se nedostali do malérů – nebankovní společnost sama posoudí, zda je váš zápis v bankovním anebo v nebankovním registru důležitý, a jakou by mohl hrát při splácení úvěru roli. (A to samé platí také o vašich možnostech případný úvěr splácet z vašeho příjmu.)
Nicméně pokud jste k zápisu v registru přišli pouze z toho důvodu, že jste se opozdili s platbou za energie anebo na zdravotním pojištění, nemusíte se obávat, že byste půjčku nezískali. Takový záznam nijak neohrožuje vaše možnosti splácení, takže pokud naplníte klasické podmínky pro získání nebankovní půjčky, budete ji mít v kapse již za několik málo dní.

hotovosdt

Jistě vás velmi zajímá, jak výrazně se hypotéka bez registru liší od jiných typů půjček, pokud jde o výši úroků. Ano, je pravda, že úroky jsou u hypotéky bez registru o něco vyšší, než u jiných úvěrů, kde žadatelé žádné komplikace nemají. Ovšem v případě, že je váš zápis v registru málo významný, mohou být úroky takové půjčky úplně stejné, jako u všech ostatních, tedy třeba i tak výhodné, jako kdybyste o půjčku požádali v bance.
Navíc, i když třeba získáte hypotéku s vyšší úrokovou mírou, tak stále nemusíte litovat, protože jakmile váš záznam z registru zmizí, můžete svou půjčku refinancovat jinou, výhodnější nabídkou, a to jak v nebankovní společnosti, tak klidně i v bance.
Pokud tedy na své peníze spěcháte a půjčku nemůžete odložit, pak vám hypotéka bez registru jistě přijde vhod.

Mohlo by se vám také líbit...