Nákupy

Zelený zázrak dostupný každému

Mladý zelený ječmen je velmi oblíbeným doplňkem stravy. V těle se umí postarat o spoustu věcí, které dokážeme v každodenním životě ocenit. Na co přesně se tento doplněk tedy používá, jaká je jeho indikace, a s čím vám může vlastně pomoci?
ječmen při západu slunce
Hlavní funkcí ječmene je zásobovat vaše tělo cennými vitamíny, minerály a stopovými prvky. Další důležitou funkcí je posilování imunitního systému, což oceníte zejména v zimních měsících. Pomůže vám také s gastrointestinálním traktem, odstraní pálení žáhy, zlepší trávení a vyrovná důsledky překyselení organismu.

Doporučujeme užívat tento druh obilí také diabetikům a lidem na bezlepkové dietě. Mimo jiné také zlepší celkový krevní obraz a pomůže vám s nedokonalostmi pleti. Jak tedy sami vidíte, výčet účinku tohoto zeleného zázraku je skutečně obrovský.

Rozmanitá paleta důležitých živin
Proč je ječmen v poslední době tak popularizovaný? Jedná se o pouhý reklamní trik, nebo jde opravdu o tak zázračnou potravinu? Druhá možnost je správně. Ječmen zelený v sobě skutečně obsahuje obrovské množství nejrůznějších stopových prvků, minerálů, ale také vitamínů.

Minerály – hořčík, draslík, železo, vápník, měď, fosfor
Vitamíny – E, C, K, ale také spektrum vitamínů ze skupiny B
Barviva – betakaroten, chlorofyl
Antioxidanty, vláknina, esenciální aminokyseliny a mnoho dalších látek
zelený klas ječmene
Připravte si během sekundy výživný nápoj
Možná si kladete otázku, jakým způsobem byste vlastně měli ječmen konzumovat. Pravděpodobně si na zahradě neutvoříte plácek na pěstování obilí. To samozřejmě ani nemusíte, dnes existuje více zdrojů, které můžete využívat. Mezi nejoblíbenější formy patří rozhodně nápoj, který si připravíte z prášku. Je to rychlé, snadné a výživné tak, jak potřebujete. Ušetřete si tedy veškeré starosti a pořiďte si právě prášek z ječmene, ze kterého během pár sekund v kuchyni vytvoříte nutričně nabitý nápoj.

Mohlo by se vám také líbit...