Ekonomika

Nouzi si podnikatelé nezaslouží

Ten, kdo se věnuje soukromému podnikání, si samozřejmě může přijít pohodlně a spokojeně i k tolika penězům, o jakých se jiným lidem ani nesnilo. A protože jsou navíc soukromí podnikatelé v mnoha ohledech ještě i svými vlastními pány a mohou si ve své práci dovolit i to, co by si žádný zaměstnanec nikdo dovolit nemohl, lze jim velice často skutečně upřímně závidět. Těm ze soukromníků, kterým to v práci klape, závidět doopravdy lze.

Jenže nic nemusí trvat věčně. A ani podnikatelské úspěchy ne. I ti ze soukromníků, jimž bychom mohli my obyčejní smrtelníci dnes závidět, mohou mít v budoucnu problémy, které jim pro změnu v žádném případě závidět nelze.

rubly bankovky

Vezměme si třeba takové finanční těžkosti soukromých podnikatelů a firem. Jak málo jenom kolikrát stačí, aby se do nich tito lidé dostali, a to třeba ani ne vlastní vinou! A když se pak mají shánět chybějící peníze, jdou opravdu všechny žerty stranou. Zejména když takoví podnikatelé obíhají banky, žádají o půjčky, aby to zvládli, ale ze všech nakonec odcházejí s nepořízenou.

Jenže co podnikatelům zbývá jiného, než se pomalu ponižovat před bankovními https://d-dur.rozhlas.cz/o-narodaku-se-mi-ani-nesnilo-rika-josef-jandac-povede-ceske-hokejisty-za-6204297 úředníky, že? Když je nezbytně potřeba půjčit si peníze, co by se dalo dělat jiného?

ruské rubly

I když ono by se něco jiného udělat dalo. Dala by se vzít i americká hypotéka bez dokládání příjmů nebankovni-hypoteky-uvery.cz. A taky se tak v případě mnoha podnikatelů v nesnázích děje.

Když podnikatel potřebuje peníze, jenže v bance nejspíše nebo určitě neuspěje vzhledem ke svým problémům a nedostatkům, může jednoduše oslovit nebankovní společnost, a tady daleko pravděpodobněji uspěje. Chce to mít jenom z čeho splácet a chce to vlastnit nemovitý majetek, který by se mohl dát do zástavy jako záruka splácení místo prokazování vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků. A pak už tu není nic nemožné a peníze se hravě seženou.

Mohlo by se vám také líbit...