Nákupy

Vodu v bazénu můžete nejen chránit před nečistotami, ale zároveň i ohřívat

Hledáte vhodnou krycí plachtu na váš bazén? V tom případě máte na výběr nejen z různých velikostí a barev, ale především z různých druhů materiálů, které vám mohou přijít vhod. A rozhodně je dobré myslet i na to, že za skoro stejnou cenu můžete mít namísto obyčejné krycí plachty plachtu solární. A to není špatná nabídka!

textura

V tom prvním bodě se oba dva typy plachet shodují. Ať už si zvolíte jakýkoli typ, tak jeho hlavním úkolem bude chránit vodu ve vaší nádrži před znečištěním. A takového úkolu se dobře zhostí jen taková plachta, která bude na vaši nádrž padnout jako ulitá. Nikde nesmí chybět, a nikde jí nesmí být tolik, aby vytvořila volný prostor pro vstup nečistot z okolí. Zkrátka si musíte zvolit ten pravý rozměr, který bude odpovídat tvaru vašeho bazénu, a ještě ho bude po stranách přesahovat. A pokud máte náhodou nějaký atypický tvar nádrže, tak si neváhejte objednat zhotovení krycí plachty na míru, protože se vám to v konečném důsledku rozhodně vyplatí. Nicméně myslet byste měli i na to, že pokud se rozhodnete pro plachtu solární, tak ta musí na vodní hladině ležet celým svým povrchem, což znamená, že rozměr takové plachty musí být ještě o něco větší.

balonk

Pořízení solární plachty se vám jistě vyplatí, protože díky ní bude voda ve vašem bazénu vždy o několik stupňů teplejší. Takže váš požitek z koupání bude mnohem větší a skvěle si ho užijete i v chladnějších letních dnech. Navíc, nejenže plachta předává do vody solární energii ze slunce v podobě tepla, čímž ji ohřívá, ale ještě navíc v noci brání jejímu vychladnutí, takže si voda udržuje stále velice příjemnou teplotu. A mimo jiné brání také zbytečnému odparu vody v horkých dnech, takže ušetříte za její spotřebu.

A pokud jde o solární plachtu, tak si rovněž můžete vybírat z řady různých rozměrů i barev od černé, přes modrou, až po transparentní.

Mohlo by se vám také líbit...