Nákupy

Baterie pro stroje

Většina strojů se spalovacími motory potřebuje baterii, která napájí důležité součástky, protože by třeba nešlo palivové čerpadlo, kdy životnost není nekonečná.

Baterie pro stroje

Správná péče

Když se podíváme na moderní auta, tak je to takový počítač na kolech, takže elektřina je u něj nutností. Ovšem i obyčejný spalovací motor ji potřebuje, protože musí být napájeno třeba palivové čerpadlo, zapalování, žhavení, startér a další součástky, aby mohl motor běžet. Na jednu stranu se energie spotřebovává, a proto musí být akumulátor zase dobíjen, o což se nejčastěji stará alternátor napojený na motor. Aby nám baterie dlouho vydržela, tak je nutná dobrá péče.

bateire do auta

Pro její dostatečné dobíjení se doporučují delší trasy, přičemž pokud s auto či stroj používáte málo, tak budeme muset dobíjet nabíječkou. Na kapacitu musíme dávat pozor hlavně v zimě, kdy při prvních mrazech řada lidí nemůže nastartovat. Abyste se dozvěděli, jak na tom akumulátor je ve skutečnosti, tak je dobré nechat jej změřit u specialistů, kteří Vám případně zajistí výměnu. Třeba i u takové elektrocentrály nesmíme její stav podcenit.

Nákup nové

Třeba v autech se start-stop systém můžeme výt velmi rádi, když vydrží akumulátor přes pět let. Ovšem ani u běžných stojů se nevyhneme po určité době výměně. Při ní potřeba vybrat vhodný akumulátor, aby splňoval všechny naše požadavky. Jako první sledujeme napětí, kdy nejběžnějším je 12V. Dále musíme sledovat ampérhodiny, které nám udává výrobce. Neměli bychom podceňovat ani startovací proud, abychom neměli problém v zimě.

údržba baterie

Nezapomeňte sledovat rozměry, protože řadě lidem se stala už nepříjemná situace, že si koupili novou baterii a na určené místo se jim nevlezla. Nejlepší je řídit se parametry udávanými výrobcem, protože když podle nich koupíme akumulátor, tak máme jistotu, že to stroji neublíží a nezničíme elektroinstalaci. Také se liší stroje z různých trhů, protože jejich baterie může mít jiné rozměry a velikost pólů. Naštěstí svorky se dají dotáhnout či povolit, takže s velikostí pólů by nemněl být problém.

Mohlo by se vám také líbit...