Dům a zahrada

Vlastní bydlení je nejlepší životní investice

Pokud jsme se rozhodli pro vlastní bydlení, udělali jsme velký krok kupředu. Pravdou je, že pokud nemáme úspory a nemůžeme nemovitost koupit za hotové, tak nás budou čekat ještě nějaké kroky, než se budeme stěhovat. Ovšem pokud se svěříme do rukou odborníků, ani hypotéční úvěr nebude dlouhodobá záležitost a náš sen bude během pár měsíců skutečností. Možná někteří namítnou, jaká je to investice, uvázat se na tolik let splácením. To je pravda, že musíme každý měsíc platit předepsanou částku, v opačném případě bychom o náš sen přišli. Ovšem i bydlení v pronájmu musíme platit, jinak by se mohlo stát, že nebudeme mít vůbec kde bydlet. Není pak lepší investovat peníze do vlastního? Do něčeho co nám zůstane a případně i našim dětem? Takové rozhodnutí je na každém z nás.
velké sídliště

Byt nebo rodinný domek?

Každý z nás máme jiné záliby a koníčky. Pro někoho je dostačující byt v panelovém nebo bytovém domě. Přijít domů, mít teplo, teplou vodu, jednou za čas provést úklid společných prostorů a prakticky se o nic nestarat. To je hezké, ale ne pro každého.
Rodinný domek se dá v dnešní době pořídit také za slušné peníze, a pokud je k tomu ještě pozemek, tak bych řekla, že je to výhra. Přijde mi, že v rodinném domečku je více možností a svobody, než v bytě, kdy musíte rozhodovat o všech věcech společně s ostatními majiteli domu.
Samozřejmě, že musím na příslušné úřady ohlásit stavební úpravy, které by se případně dělaly a měnily vzhled stavby. Ovšem pouze rodinný kruh se bude rozhodovat, jak to tam bude všechno vypadat. Vždyť to je jejich domov, který jim poskytne bezpečí a odpočinek, kam se budou všichni rádi vracet.
vykulené dítě

Vlastní domeček a zahrádka

Tak to je sen mnohých rodičů. Mít prostor pro děti, kde si budou hrát v bezpečí. Záhonky pro čerstvou zeleninu a ženy ocení čerstvě nařezané kvítky ve váze.
Muži se mohou vyřádit ve stavbě zázemí. Například nějaké pergoly nebo altánku, kde se mohou pořádat různé oslavy nebo jen tak posezení u grilování. Fantazii se meze nekladou.
Je to přece náš domov a ten si tvoříme společně my sami.

Mohlo by se vám také líbit...