Dům a zahrada

Klimatizace do bytu

V dnešní době jsou klimatizace malé zařízení, které jsou velmi tiché než v dobách dávných. Mají již mnohem menší spotřebu, a to díky invertorové technologii, která snižuje energetickou náročnost až o 40 %. Moderní klimatizace mají vhodné designy do každého stylového bytu, vejdou se snad všude, díky zmenšení a stejně se snižují i jejich ceny, proto si je již můžete pořídit do malého bytu. Klimatizace zajišťuje optimální teplotu, kterou vyžadujete, i v létě při rekordních teplotách. Využitelnost má i v zimě, neboť klimatizace umí i topit (fouká teplý vzduch). Umí snižovat vlhkost vzduchu, takže je i vhodná v bytech s náchylností na plísně. Zároveň funguje i jako čistička vzduchu, protože umí ničit nečistoty, které se ve vzduchu hromadí.

ovládání klimatizace

Musíme si také uvědomit, že instalace klimatizace si žádá umístění venkovní jednotky. Takže pokud nemáte balkon či terasu, budete muset tento problém řešit. Pokud bydlíte v posledním patře panelového domu, lze jednotku nainstalovat na střechu. Ovšem pokud nemáte tuto možnost, bude se muset umístit na fasádu domu, tam záleží, jestli takovou možnost máte. Co se týká vnitřních prostorů, tak tam žádný problém není. Dá se teoreticky vložit kamkoliv, dokonce udělat velikost klimatizace přímo na zakázku.
chlazení z klimatizace

Důležité je, abyste to s klimatizací nepřeháněli, pokud na ní nejste zvyklí. Může přivodit rozpraskané ruce a rty v lepším případě. V horším případě můžete onemocnět klidně angínou a skončit v posteli s antibiotiky. Pokud cestujete do zahraničí za mořem a v apartmánu máte klimatizaci, tak určitě víte, jaký je to pohodlí, pokud máte v místnosti chladno ale určitě každý se potkal s případem, že onemocněl. Však si první představte, jaké to bude, když na vás 12 hodin vkuse bude foukat studený vzduch třeba i při spánku, kdy jsme nezranitelnější. Nedoporučujeme mít zapnutou klimatizaci často, pokud v bytě žijí malé děti, které jsou na nemoci náchylnější.

Mohlo by se vám také líbit...