Business

Rodinné focení v Ostravě

Fotografie – to je věda i umění a pomáhá nám zachovat si vzpomínky na uplynulý čas. A nevyužívá se jen v rodinných albech. Své uplatnění ještě i dnes nachází v mnoha oblastech vědy, výroby i obchodu, kriminalistice, v umění, ve filmu a video produkci, v masové komunikaci, aj.

Sepětí generací

Fotografie vznikly spojením několika technických objevů – optiky, která se zabývá světlem a jeho šířením v různých prostředích a camery obscury (temné komory). První pokusy o zachycení obrazu probíhaly kolem roku 1800, avšak za první dochovaný fotografický snímek je považována heliografická kopie rytiny chlapce s koněm z roku 1825, jejímž autorem je francouzský vynálezce Joseph Nicéphore Niépce. První fotografie byly – jak si mnozí z nás pamatují – monochromatické; barvy se podařilo docílit mnohem později. Ale nyní již od historie k současnosti.

Svatební obřad

Každý z nás má dnes možnost fotit kdykoliv, kdekoliv a cokoliv. A to buď moderními fotoaparáty, anebo prostě mobilem. Jenomže tyto obrázky si zpravidla ukládáme do počítače, anebo na „flešku“ (USB flash disc), málokdy si z nich necháváme vyrobit skutečné fotky, které bychom mohli uložit do alba. A ta si obvykle rodiny zakládají na památku pro příští generace. A v těchto případech není od věci navštívit fotoateliér a svěřit fotografování profesionálům. Pak můžete zachytit svůj život na kvalitně zpracovaných fotkách, které potěší vaše děti i vnoučata.

A pokud žijete na Severní Moravě, můžete navštívit ateliér Vlček, který vám zajistí rodinné focení v Ostravě. Fotograf Jan Vlček fotí svatby, novorozence – ale také si ženy mohou nechat zachytit i průběh těhotenství; děti i rodinu; portréty i fashion, tabla a školní fotografie; reklamní i produktové snímky, anebo zachytí na svých snímcích reportáže. Ceník, kontakty i ukázky z bohaté tvorby najdete na webových stránkách Jana Vlčka. Také tam naleznete řadu otázek a odpovědí, které by vás v souvislosti s focením mohly zajímat.

Mohlo by se vám také líbit...