Kultura

Hudební festivaly

Hudební festivaly mají bezesporu své kouzlo tím, že se konají pouze jednou za rok. Vždy jsou tedy výjimečnou kulturní záležitostí, na kterou se mnohdy těšíme celý rok až do dalšího pořádaného ročníku.

Některé hudební festivaly jsou velice prestižní záležitostí a jsou připravovány již několik měsíců dopředu. Jedná se převážně o mezinárodní festivaly, kde se prezentují známí světoví umělci. Jen málokdo asi nezná hudební festival Pražské jaro – patří mezi tradiční festivaly. Na své si přijdou všichni posluchači, kteří mají rádi vážnou hudbu. Na festivalu si můžete vybrat z několika desítek koncertů a žánrů, které interpretují vynikající umělci.
rockový koncert

Dalším festivalem pro milovníky vážné hudby je festival v Českém Krumlově. Zážitek z festivalu je umocněn právě tím, že je uspořádán v historickém centru tohoto krásného města, které k takové kulturní akci přímo vybízí. I tento festival patří mezi prestižní kulturní akce. Festival je zajímavý i tím, že zde můžete vidět i mladé méně známé, ale přesto talentované umělce.

Úplně jinou festivalovou záležitostí jsou rockové festivaly. Stejně tak jako příznivci vážné hudby ocení festivaly s vážnou hudbou, tak příznivci rockových festivalů se najdou právě v tomto hudebním žánru. I mezi rockovými festivaly najdete ty známé a hojně navštěvované. Právě mezi takové patří vyhlášený Masters of Rock festival. Je to přehlídka tuzemských i zahraničních rockových kapel.
noty a housle

Mezi umírněnější festivaly patří také každoročně pořádaný festival na Okoři. Zřícenina hradu a dobře poslouchatelné písničky dělá z tohoto festivalu jeden z neoblíbenějších. Kdo má zájem, může zde přespat na louce ve vlastním stanu. Koncerty jsou totiž pro vás připravené až do pozdních nočních hodin. Poslechnout si zde můžete známé české zpěváky, se kterými si můžete v romantickém prostředí i zazpívat.

Mohlo by se vám také líbit...