Nezařazené

Kosmetika vyrobena doma

Přírodní výrobky jsou vyhledávané i přes veškerý sortiment, který je v dnešní době dostupný pořád častěji, a to hlavně z toho důvodu, že není nad to používat něco, u čeho si můžete být jistí, že je to spolehlivé a bez chemického složení. I právě proto je kosmetika vyráběná doma volbou číslo jedna a mnoho lidí po ní sáhne. Co vše si můžete vyrobit sami a mít z toho užitek?
kopřiva dvoudomá.jpg

Šampón na vlasy

Když se řekne kopřiva, většina z vás si vzpomene na dobu vašich babiček, kdy vám cpali do ruky kopřivový šampón, který měl mít zázračné účinky. Něco na tom opravdu je! Pokud tedy máte k takovému druhu šampónu negativní postoj, obraťte list. Zdravý a přírodní šampón, který myje a udrží vaše vlasy vyživené si vyrobíte následovně:
–       čerstvé kopřivy jsou základem
–       citrón
–       kokosový olej
–       vajíčka
Tak málo stačí k tomu, aby jste si tento výrobek oblíbili. Na začátku si musíte připravit odvar z čerstvě natržených kopřiv. Nemusíte ho úplně vařit, postačí, když necháte kopřivy vyluhovat ve vodě nejlépe 24 hodin. Pak přidáte šťávu z citrónů, kokosový olej a v neposlední řade vajíčka, které šampónu udělají dobrou konzistenci.
koupelový olej.jpg

Dětský olejíček po koupání

Když chcete mít jistotu, že vaše dítě bude mít na své pokožce čistě přírodní kosmetiku, máte skvělou příležitost vyrobit si olejíček sami. Základem olejíčku jsou bylinky, které by neměli být dráždivé, ale naopak disponovat uklidňujícími vlastnostmi. Budete tedy potřebovat:
–       řepkový olej za studena lisovaný (můžete použít i jiný)
–       levanduli, heřmánek nebo třezalku (v nasušené podobě)
V oleji necháte působit několik dní sušené bylinky a následně olejíček scedíte. Pak ho můžete využít na masírování pokožky dítěte po koupeli. Olejíček bude bez škodlivých přísad a nebude pokožku vašeho miminka dráždit.

Balzám na ruce

Ruce potřebují každodenní výživu a množství krémů (určených na to, aby vám je udrželi hebké a vyživené) jsou zpravidla ještě více nevhodné, než kdybyste je nepoužili. Můžete si udělat balzám neboli zábal na vaše ruce pomocí žloutků, zázvoru a másla. Vše v misce promíchejte, naneste na ruce a nechte pod rukavicemi působit. Tento zábal je regenerující a udrží vaše ruce krásně hebké.

Mohlo by se vám také líbit...