Elektro

Šikovný pomocník se vždy hodí

Když se u nás v devadesátých letech poprvé objevily modernější kuchyňské spotřebiče, které jsme dosud znali jen z televize, ihned se po nich strhla velká poptávka. Jedním takovým miláčkem je i kuchyňský robot. Dnes v podobě multifunkčních přístrojů, které dokáží nahradit řadu samostatných spotřebičů.
mletí masa
K čemu se vůbec robot v domácnosti hodí?
Každý, kdo se občas pokoušel upéct bábovku, umíchat těsto, nebo prostě jen ušlehat šlehačku jistě ví, že ručně to jde, ale velmi těžce a zdlouhavě. Po krátké chvíli začnou bolet necvičené ruce a výsledek je stejně takový nijaký.
Díky všestrannému robotu si ušetříme spoustu námahy i času a výsledek bude dozajista dokonalý.
Díky řadě nástavců, misek, šlehacích metel a nožů můžeme dělat více jídel najednou a stále nám bude náš milý robot k dispozici. Klasicky se to stává před velkými rodinnými oslavami, nebo třeba před Vánoci. Chaos, spěch a nervozita. Bez toho už se to však dá zvládnout, a to právě díky multifunkčnímu robotovi.

Jaké má funkce?
Na trhu najdeme řadu spotřebičů s různými funkcemi, chceme-li však skutečně univerzál, který dokáže vše, měl by umět šlehat, hníst těsto, míchat, mixovat, umlít maso, nastrouhat zeleninu, ořechy nebo třeba sýr, odšťavnit ovoce, vytvarovat různé druhy cukroví nebo také naplnit klobásy. Řada robotů má také zmrzlinovač, díky kterému si vyrobíte lahodnou a osvěžující pochoutku v pohodlí domova a dozajista ve zdravější verzi.
 sníh z bílků
Jak vybírat?
Na trhu jsou k dostání spotřebiče v různých cenových kategoriích a výbavách. Určitě se vyplatí si přečíst nějakou recenzi a hodnocení zákazníků. Jako u většiny elektrospotřebičů, tak i zde platí pravidlo, že na výkonu a kvalitě použitých materiálů by se nemělo šetřit. Není vždy rozhodující kupovat známé značky, máme-li však s nimi z dřívějška dobré zkušenosti, nic tomu nebrání. Někdy také méně známý výrobce dokáže mile překvapit svou kvalitou.
Multifunkční kuchyňský robot lze sehnat v cenové relaci od dvou tisíc korun, nejedná se však vždy o přístroj s kompletním příslušenstvím. Záleží však na každém, čemu dává přednost a co je pro něj potřebné.

Mohlo by se vám také líbit...