Zvířata

Neuvěřitelná zvířata

Svět zvířat je neobyčejně pestrý a úžasný. Je tak důmyslný, že člověk by něco tak úžasného nedokázal vymyslet. Je jedno jedná-li se o savce, ptáky, hmyz, obojživelníky nebo vodní živočichy. Všichni jsou jedineční a nenapodobitelní. Je úžasné, jak se zvířata přizpůsobí prostředí, ve kterém žijí. Jakým způsobem a čím se živí, jak se chovají v přírodě i to jak se dokáží maskovat v případě ohrožení. Bohužel některým úžasným a vzácným tvorům hrozí vyhynutí až na několik málo kusů, které se ještě ve volné přírodě pohybují. Některé druhy už, ale volně žijící nenajdeme vůbec. Šanci na přežití mají pouze v zoologických zahradách a v rezervacích.
malajský tapír
Mezi jedny z nejvíce ohrožených zvířat patří pandy velké. Jsou to vzácní medvědovití savci. Žijí v Číně a jsou pro ni národním symbolem. K životu nezbytně potřebují bambusové lesy, kterých bohužel stále ubývá. Bambusové výhonky tvoří největší část jejich jídelníčku. V menší míře konzumují různé larvy a drobné živočichy.
ležící panda
Zajímavým zvířetem jsou bezesporu tapíři. Někoho můžou svým vzhledem odpuzovat, ale jeho zvláštní zjev má také své kouzlo. Nízký vzrůst a krátký chobot u jiného zvířete nenajdete. Je to trochu zapomenuté zvíře, o kterém se až tak moc nemluví. Tak trochu se podobá praseti. Málokdo, ale tuší, že za původem vzniku tapíra stojí nosorožci – proto také milují vodu, kde se rádi potápí a plavou. Větším překvapením asi bude, že je příbuzný se zebrami.  Patří mezi nejstarší býložravé savce, kteří se za několik miliónů let svým vzhledem téměř nezměnili.
červený brouk
V živočišné říší se najde spousta dalších velmi zajímavých druhů – například hmyz. V řadách hmyzu najdeme nejen zajímavé druhy, ale mnoho z nich je velice užitečných. Některý hmyz je sice pro člověka nepříjemný, ale i to k přírodě patří.
Bohužel stále se zhoršující životní prostředí je pro některé druhy fatální.

Mohlo by se vám také líbit...