Ekonomika

Podmínky pro získání hypotéky

Jen málokdo netouží po vlastním bydlení, kde by nemusel pravidelně slýchávat sousedy a podřizovat se rozmarům nájemce. Jenže ceny nemovitosti mnoho lidí od takového rozmaru zase přivedou zpátky na zem. Zvláště ve větších městech, kde se kumuluje více cizinců, jsou ceny nemovitostí alarmující. Cenám nemovitostí nepřeje ani fakt, že bytů je žalostný nedostatek. Pokud se rozhodneme pro vlastní dům, je zapotřebí krom něho i příhodná stavební parcela. Zkrátka vlastní bydlení je dnes jen pro ty, kteří se rozhodnou svůj život zasvětit hypotéce a poctivě jí splácet desítky let. Pojďme se společně podívat na zákonné podmínky, které musí žadatel splnit, aby měl vůbec šanci na hypoteční úvěr dosáhnout.

  • Pravidelný příjem

Bez příjmů to nepůjde. Bankovní instituce potřebuje znát vaší celkovou bilanci, která jí dokáže do značné míry napovědět, zda jste schopni své závazky vůči ní splácet. Bude po vás tedy vyžadovat nejenom výši měsíčním příjmů, ale i výdajů, ze kterých si následně vytvoří obrázek o možnostech úvěru.

kreditní karta

Příjmy je zapotřebí doložit pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Mnoho zaměstnanců však v současné době pracuje jen na dobu určitou, ale ani tak ještě není nic ztraceno. Jediné, co banka vyžaduje je, aby byl úvěr splacen ještě před uplynutím pracovní smlouvy. Pokud se však žadatel nabízí ve zkušební nebo výpovědní lhůtě, na úvěr nemá šanci dosáhnout. Pro banku totiž představuje příliš vysoké riziko.

  • Registr dlužníků

podpis smlouvy

Podmínky hypoték jsou ještě o poznání přísnější než u běžných spotřebitelských úvěrů. Hypotéka družstevní byt https://nebankovnihypoteky.net/nebankovni-hypoteky/, rodinný dům nelze čerpat v celých 100% kupní hodnoty nemovitosti. Krom této podmínky navíc banky prověřují každého žadatele v registrech dlužníků. Pokud se objeví negativní záznam v některém z nich, s největší pravděpodobností odejde žadatel s nepořízenou.

Mohlo by se vám také líbit...