Nákupy

Jakou chemii do bazénu si zvolíte vy?

Kdo by nechtěl mít vodu ve své koupací nádrži v té nejlepší kvalitě? Všichni se zajisté chceme koupat v dokonale čisté a jiskřivé vodě, jejíž kvalita bude naprosto dokonalá. Není proto divu, že jsme takovému požitku z koupání ochotni ledacos obětovat: třeba trochu svého času, úsilí a peněz. Bez toho se totiž při údržbě bazénové vody v žádném případě neobejdeme.

bungalov s bazénem

Ten první krok, který bychom měli vždy učinit, je prevence samotného znečištění, protože nečistoty, které si do vody nepustíme, z ní nebudeme muset následně odstraňovat. Pokud si tedy pořídíme opravdu kvalitní a dokonale padnoucí krycí plachtu a budeme se před každým vstupem do bazénu pečlivě oplachovat, můžeme tak eliminovat opravdu mnoho zbytečných nečistot.

Každopádně pravda je taková, že ať se budeme snažit sebevíce, tak nějaké znečištění si do vody přece jen cestu najde. Především drobné mikroorganismy jsou tak malé a lehké, že je do vody v naší nádrži snadno zavane i pouhý vítr. Bez pravidelného používání bazénové chemie se tedy neobejdeme.
mokré vlasy

Pokud jde o chemické přípravky pro úpravu bazénové vody, tak máme z čeho vybírat. Chemie do bazénu je v dnešní době k dispozici v širokém spektru podob od přípravků, které fungují na bázi rozdílných aktivních látek, až po rozmanitá skupenství, která jsou nám k dispozici.

V zásadě máme na výběr mezi řadou bromových, kyslíkových a chlorových desinfekčních přípravků, které odlišuje druh aktivního oxidačního činidla. Bromová chemie se hodí především do oteplených vod, kde se vyznačuje dobrou stabilitou oxidačního činidla. Kyslíkovou chemii mají v oblibě především ti uživatelé bazénů, kterým vadí typický zápach chlóru, anebo jsou na něj dokonce alergičtí. Chlorová chemie patří i přesto k nejvyužívanější kategorii desinfekčních přípravků jak u domácích zahradních bazénů, tak i ve vodárenství a v profesionální úpravě vod, protože se vyznačuje dobrou kvalitou i spolehlivostí.

Mohlo by se vám také líbit...