Nákupy

Hrací prvek, který nikdy neomrzí

Všimli jste si, jak poslední dobou vykvetly u rodinných domů podivné konstrukce, z kterých zní dětských smích a křik? Ano jedná se o trampolíny. Jsou úžasné, protože děti si na nich dokážou procvičit pěkně celé tělíčko a dokonce je ani nemusíme nutit k nějakému pohybu. Na trampolínu se totiž těší každý. Dokonce i dospělí, když je nikdo nevidí. Je to dobře, protože si pěkně protáhnou tělo a rozhýbou lymfu, která je jinak docela problémem u starších osob, kteří mají málo pohybu. Trampolíny jsou sice skvělý hrací prvek, který nikdy neomrzí, ale na druhou stranu by neměly sloužit jako odkládací prostor na děti, aby si dospělí od nich chvíli odpočinuli.
siť trampolíny.jpg


Skákání má svá pravidla


Nejdůležitější je bezpečnost. Děti ji samy nedokážou rozpoznat, a proto jsou i časté úrazy právě z trampolín. Stačí, když je jich na skákací ploše víc, než má být, pak se nechtěně vytlačí a pokud trampolína nemá například ochrannou síť, tak může být na světě i pěkný problém jako je úraz hlavy. Lepší je takovým situacím předcházet a pokud možno si ochrannou síť zakoupit ihned. Mnohdy je i součástí prodávaného setu. Vytvoří bezpečnou zónu pro skákání a zároveň i padání. Dospělí by měli být stále na dozoru a na trampolínu pouštět pouze omezený počet dětí a to ještě pokud možno tak aby byly váhově podobní. Vždy je dobré zkontrolovat, zdali ochranná síť nemá trhlinu, dobře sedí na místě, kde má být a hlavně je bezpečně uzavřena, než začnou děti dovádět.
trampolína a děti.jpg


Vybíráme podle možností


Do bytu se hodí malé oválné, kulaté nebo obdélníkové, které se dají snadno zasunout třeba pod postel. Venkovní trampolína má také mnoho podob a velikostí. Zde bude hodně záležet na velikosti volného místa na pozemku nebo zahradě. Dále je nutno vzít v úvahu kolik dětí zde bude skákat, protože aby měly dostatek místa na radovánky. Určitě je dobré se při výběru zaměřit i na sestavy a sety, které jsou v nabídce a pokud možno si vybrat v kombinaci se schůdky a ochrannou sítí.


Mohlo by se vám také líbit...