Nákupy

Pružné čalounické materiály

Nábytkářský, čalounický i krejčovský obor sebou obnáší také řadu materiálů, které vyžadují kvalitu a všestrannost. Používají se k další výrobě a zpracování a vznikají tak další produkty, které jsou využívané v domácnostech a podobně.

Jedná se o produkty, které zvyšují pohodlí a komfort bydlení a jejich praktické využití. K takovým materiálům patří i molitanové desky.
vysoké čelo postele.jpg

Tento materiál představuje polyuretanovou pěnu neboli PUR pěnu, která je vytvořena umělým způsobem a má různé vlastnosti, tuhost, tloušťku i rozměry.

Na trhu jsou k dostání také v různých barevných odstínech, čím se přizpůsobí konkrétním požadavkům zákazníků.

Nejčastěji se molitanové desky používají na výrobu matrací a také v nábytkářském průmyslu při výrobě sedacích souprav, křesel, židlí, dále také jako výplň dveří, polštářů či v automobilovém průmyslu pro interiéry vozidel.

Podle vlastností, tuhosti a tloušťky si můžete vybrat různé druhy jako například PUR pěny, paměťové pěny neboli visco pěny, studené pěny a podobně.
bílá matrace.jpg

Nejčastěji se používá právě PUR pěna, která je známá pod jednoduchým názvem molitan a setkáte se s ní především u matrací, čalounění, polstrování či jako výplň podsedáků, polštářů atd.

Při výrobě matrací je nejžádanější paměťová pěna, která se přizpůsobí lidskému tělu a má tak pozitivní účinky na kvalitní spánek a páteř.

Tuhost a pružnost je u jednotlivých druhů odlišná a od toho se odvíjí i jejich další využití. Dokonce se můžete s tímto materiálem setkat i jako s tepelně-izolačním. To se týká především lehčích verzí.

Tento přizpůsobivý materiál má široké spektrum využití díky svým vlastnostem a přizpůsobivosti a proto je také velice oblíbeným. Může se využívat i jako filtrační či obalový materiál, protože rozměry se nechají snadno přizpůsobit potřebám.

Dopřejte si pestrou paletu materiálů pro vaši výrobu nábytku, krejčovské dílny a podobně.

Mohlo by se vám také líbit...